• 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Program gminnych działań w ramach XXXII Finału WOŚP

27.01.2024 r. (sobota)

Na boiskach sportowych i w obiekcie SP Krzeszyce około godz. 15: 00 (zapisy od godziny: 14 00 ) odbędą się turnieje:

- Turniej Piłki Nożnej (Orlik),
            - Gry i zabawy z piłką siatkową (boisko za Orlikiem),
            - Turniej Tenisa Stołowego.

- W tym samym czasie miłośników Nordic Walking zaprosimy na spacer z kijkami.

Wpisowe na wszystkie imprezy sportowe zasili fundusz WOŚP.
            28.01.2024 r. (niedziela)

- Od godz. 8 00 do godz. 14 00 – Uliczna kwesta w miejscowościach Gminy Krzeszyce.
            - Od godz. 14 00 do godz.18 00 – Koncert połączony z aukcją gadżetów WOŚP w budynku SP im. Wincentego Witosa w Krzeszycach (Program niżej).

- Około godziny 18 00 – „Światełko do nieba” – zakończenie gminnych działań na rzecz XXXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            - Od godz. 11 00 do godz. 13 00 - Pokazy pojazdów Off Road (górki przy ulicy Wojska Polskiego).

Program koncertu:
            Od godziny 14 00 do godziny 18 00 wszyscy zebrani w budynku Szkoły Podstawowej
            będą mogli obejrzeć występy miejscowych artystów. Zobaczymy m.in. prezentacje:
            - uczniów SP Krzeszyce i SP Kołczyn,
            - dziecięcego zespołu tanecznego MiniDance prowadzonego przez Panią Annę Bosiacką,
            - zawodników klubu Dragon Krzeszyce trenowanych przez Pana Michała Popielę.
            - Zaprezentuje się lokalny zespół Rudniczanka pod kierunkiem Pani Małgorzaty Grancewicz.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Krzeszyce oraz przyjezdnych Gości
            do odwiedzenia w dniu 28 stycznia 2024 r. Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach, gdzie przez cały dzień pełniony będzie dyżur Gminnego Sztabu WOŚP, w którym będzie można dokonać wpłaty na rzecz Orkiestry.
            Ponadto:
            - Od godziny 13 00 na dolnym korytarzu Szkoły Podstawowej im. W. Witosa czynna będzie Kawiarenka zorganizowana przez Rady Rodziców SP Krzeszyce i SP Kołczyn, w której będzie można wypić kawę lub herbatę i zjeść kawałek dobrego ciasta oraz posłuchać świątecznej muzyki. Ciasto można też kupić „na wynos”. Dochód ze sprzedaży w kawiarence przeznaczony jest na WOŚP.
            - Organizatorzy przy wsparciu Kół Gospodyń z terenu gminy zaproszą na bigos, pierogi i grochówkę.
            - W korytarzu na parterze szkoły odwiedzający naszą placówkę w dniu 28 stycznia 2024 roku będą mogli wziąć udział w Akcji „Bądź Eko i podziel się z innymi – daj przedmiotom drugie życie”. Zgromadzone tam w Kąciku Szczęścia, podarowane przez mieszkańców przedmioty, znajdą nowych właścicieli i tym samym mogą otrzymać drugie życie.
            - Licytacja gadżetów WOŚP (w godz. 14 30 - 17 30 między występami artystycznymi).
            Gminny Sztab WOŚP w Krzeszycach

SERDECZNIE ZAPRASZAMY <3 <3 <3

• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• UWAGA !!!

Gminny Sztab WOŚP w Krzeszycach
            ogłasza

zbiórkę fantów na licytację na cele
            XXXII Edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Licytacja zebranych fantów  będzie prowadzona na dwa sposoby:
            1.  przez Allegro: od 22.01.2024 r. do 10.02.2024 r.
            2.  oraz podczas Gminnego Finału WOŚP
            w dniu 28 stycznia 2024 r.

Fanty, które chcielibyście Państwo przeznaczyć na licytację, należy dostarczyć na dyżurkę przy wejściu głównym
            do szkoły w Krzeszycach
            w dniach od 09.01.2024 r. do 19.01.2024 r. (włącznie).

• Zajęcia "Druk 3D"

• iUczniowie naszej szkoły uczęszczają na zajęcia “Druk 3D”, na których poznają środowisko Tinkercad. Wykonują modele przestrzenne różnych przedmiotów. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy na wykonanie modeli zawieszek do kluczy. Następnie modele wydrukowaliśmy na drukarce 3D. Na zdjęciu zamieszczono część zawieszek.