• Przerwa na czytanie

• 13 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie to odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W tym dniu czytaliśmy samodzielnie, bądź razem z wychowawcą w różnych miejscach szkoły. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie niecodziennego zdjęcia w Foto-budce czytelniczej.
            Organizatorem akcji w szkole była Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim.

• Tydzień Kolorów

• W naszej szkole od 10 do 13 października 2022 r. odbywał się Tydzień Kolorów. Uczniowie mieli za zadanie przychodzić do szkoły w określonych z góry kolorach ubioru, elementów odzieży i wystroju. Do akcji włączyli sie także nauczyciele i pracownicy obsługi, co dodatkowo dodało wyrazu tej zabawie. Kolory, które w tym roku dominowały to: niebieski, czerwony, biały i czarny. Ta zabawa jest formą odskoczni od codzienności, orginalnego podejścia do stroju oraz potraktowania z humorem życia szkolnego, nie zapominając o lekcjach i nauce.

• Święto drzewa

• Jak co roku, 10 października odbywa się Święto Drzewa. Każda klasa przygotowywała plakat przedstawiający różne odmiany drzew, które spotkać można w naszych lasach, w pobliskich parkach i łąkach.

Dnia 12 października odbyło się spotkanie edukacyjne prowadzone przez Leśniczego Szkółkarza - Katarzynę Wąsieł z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Krzeszycach. Celem spotkania była pogadanka na temat warstw lasu. Pani Katarzyna przekazała dzieciom mnóstwo ciekawych wiadomości.

W ramach akcji Święta Drzewa uczniowie klas III wraz z wychowawcami, panią Dyrektor oraz panią Katarzyną Wąsieł zasadzili przy szkole symboliczne drzewko, sadzonkę lipy, w ramach ogólnopolskiej akcji, dostarczone przez pracownika Nadleśnictwa Lubniewice.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Krzeszycach

W piątek, 7 października 2022 r. obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W tym dniu poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Zabawa, w postaci krótkich egzaminów z tabliczkowej wiedzy, miała miejsce w naszej szkole podczas  przerw i pozwoliła wyłonić ekspertów w tej dziedzinie. Certyfikat z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia  otrzymał każdy, kto zdał egzamin tzn. bezbłędnie wykonał wszystkie obliczenia. Natomiast Patrol Egzaminacyjny  wyruszył na teren Krzeszyc, gdzie  zmagania z tabliczką mnożenia przeprowadzał  poza szkołą zgodnie z mottem akcji ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!".

W ramach przygotowań do tej akcji zaproponowaliśmy uczniom  gry i zabawy  z wykorzystaniem  kart matematycznych ,,Tabliczka Mnożenia" Ponadto uczniowie zredagowali  gazetkę informacyjną, ułożyli rymowanki ułatwiające zapamiętanie działań z tabliczki mnożenia i przygotowali ich interpretację graficzną. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Gratulujemy Mistrzom!

Galeria zdjęć:

• Pasowanie Pierwszaków

• Dnia 30 września 2022 r. (piątek) w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom z pasowania oraz upominki od Rady Rodziców i Gospodarczego Banku Spółdzielczego. Pierwszakom zostały wręczone także książeczki SKO. To był dzień pełen emocji nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Po uroczystości pierwszaki wraz z opiekunami udali się do stołówki, w której rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.