• 11 listopada - Święto Niepodległości

• Obchody Święta Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w szkole przygotowano wiele działań upamiętniających to ważne wydarzenie.

Wszystkie klasy wzięły udział w Międzyklasowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, podczas którego prezentowali wybrane – te stare i te całkiem współczesne – pieśni o naszej ojczyźnie.

Każda klasa wykonała wspólnie piosenkę o tematyce patriotycznej. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wykonali oryginalne utwory popisując się interesującym wykonaniem i zaangażowaniem. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkoły podstawowej pieśni związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi oraz integracja klas. Zwycięskie klasy w każdej kategorii wiekowej otrzymały dyplomy, przechodnie statuetki, a pozostałe klasy dyplomy za udział.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kl. I - III

I miejsce – kl. III a

II miejsce- kl. II a

III miejsce- kl. II b

IV miejsce- kl. I b

V miejsce- kl. III b

VI miejsce- kl. I a

kl. IV - VI

I miejsce- kl. VI i kl. IV b

II miejsce- kl. V a

III miejsce- kl. V b

IV miejsce- kl. IV a

kl. VII - VIII

I miejsce- kl. VIII a

II miejsce- kl. VII i kl. VIII c

III miejsce- kl. VIII b

Kolejnym punktem obchodów był uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy Vb. Piątoklasiści poprzez montaż muzyczno - poetycki „opowiedzieli” drogę Polski do niepodległości.

Zwieńczeniem obchodów był organizowany po raz piąty Bieg Niepodległościowy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w rywalizacji i otrzymali medale wykonane specjalnie na tą okazję.

W tym roku Organizatorzy postanowili przenieść imprezę w nowe miejsce i dzięki uprzejmości zarządzających obiektem, impreza odbyła się na stadionie Klubu Sportowego Pogoń Krzeszyce.

Głównym celem Biegu było uczczenie przez Uczniów zdobycia niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia.

Uczestnikami zawodów byli Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Krzeszycach oraz pierwszy raz gościnnie w Biegu udział wzięła grupa Przedszkolaków z najstarszej grupy.

Kategorie biegowe dostosowane zostały do wieku Uczestników i wynosiły od 150 do 700 m.

Każdy Uczeń po dobiegnięciu na metę otrzymał z rąk Wójta Gminy Pana Stanisława Peczkajtisa, Zastępy Wójta- Pani Sylwii Ławniczak- Karbowiak i Pań Dyrektorek SP Krzeszyce Barbary Adamskiej i Jolanty Dąbrowskiej pamiątkowy medal i słodki, ale zdrowy :) poczęstunek!

V Bieg Niepodległości przygotowali nauczyciele wychowanie fizycznego- Aleksandra Zawadzka i Waldemar Iwasieczko oraz Pan Dawid Hendzel.

Zaangażowany w pomoc przy Biegu był również Pan Jarosław Miotk.

Do organizacji imprezy włączył się w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach za co serdecznie dziękujemy!

Sponsorem całej imprezy była Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach.

W tym dniu każdy mógł się poczuć zwycięzcą!

Tradycyjnie już społeczność szkolna wzięła udział w akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i goście wspólnie zaśpiewali hymn narodowy.

• Dzień Wszystkich Świętych

• 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Im świeci, na wieki wieków, Amen.

• Święto Szkoły

• W naszej szkole dnia 28 października 2022 r. odbywało się Święto Szkoły. Był to dzień bez zajęć dydaktycznych. Uczniowie w klasach opracowywali lapbooki na temat szkoły i patrona szkoły Wincentego Witosa, przypominali wiadomości i nformacje dotyczące szkoły i patrona, malowali portret Wincentego Witosa, przygotowywali wiersz nawiązujący do Święta Szkoły, tworzyli okrzyki na Święto Szkoły.

W sali gimnastycznej w ramach aktywnego przerywnika uczniowie rywalizowali w zawodach sportowych. Na koniec klasy zaprezentowały w sali gimnastycznej wykonane lapbooki, wiersze i portrety. Tego dnia panowała atmosfera radości i zadowolenia.

Poniżej galeria zdjęć z tej imprezy.