• Przerwa na czytanie

• W IV AKCJI  BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE wzięło udział 314 osób. Czytaliśmy podczas wszystkich przerw swoje ulubione książki. Uczennice klasy Va Julia i Martyna w pięknych strojach księżniczek przeczytały w klasach pierwszych i drugich książkę pt. „Królewna” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel. Do akcji zaprosiliśmy również  przedszkolaków z naszego  Przedszkola Gminnego im. Misia Uszatka. Starsze koleżanki  przeczytały  dzieciom w czterech grupach tę sama historię królewny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.

Działanie zostało zrealizowane w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Dzień drzewa

• Dnia 10 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole "Święto Drzewa". Tego dnia dzieci poznały różnego rodzaju drzewa, rozpoznawały je po liściachi owocach.

Pani z Nadleśnictwa - Joanna Skonieczna przeprowadziła pogadankę w klasach pierwszych i trzecich na temat warstw lasu. Uczniowie klas czwartych przygotowali prace plastyczna pt."Drzewa w 4 porach roku".

Na zakończenie dnia uczniowie klasy IV b z nauczycielem przyrody, wicedyrektor Jolantą Dąbrowską oraz panią Joanną Skonieczną w parku przy szkole wspólnie posadzili symboliczne drzewo-jarzębinę.

Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• 06.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Do Ślubowania przystąpiło 37 uczniów.

W uroczystości wzięli udział rodzice, wójt Gminy Krzeszyce-Stanisław Peczkajtis, dyrekcja szkoły, przedstawiciel Szkolnej Rady Rodziców, gospodarze klas II-VIII.

Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz tańce.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, legitymacje, słodkie podarunki oraz książeczki SKO i upominki ufundowane przez GBS-Krzeszyce.