• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych.
            Każdy ma przecież jakiś talent.

Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki… :)

• Narodowe Czytanie 2023

• Bukiety kwiatów, pęki traw, lniane obrusy, gliniane naczynia z suszoną lawendą - w takiej scenerii odbyło się w naszej szkole "Narodowe Czytanie" powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Historię szlachecką i zaściankową ukazaną na tle wydarzeń historycznych XIX w. odczytali młodzieży we fragmentach: Barbara Maria Adamska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach, Stanisław Peczkajtis - Wójt Gminy Krzeszyce, Sylwia Ławniczak - Karbowiak - zastępca Wójta Gminy Krzeszyce, Urszula Liczner - Dyrektor Przedszkola Gminnego im. Misia Uszatka, Iwona Sobków - nauczycielka języka polskiego, Sylwia Kruszakin - przedstawicielka Gminnej Bliblioteki Publicznej w Krzeszycach, Jarosław Miotk - nauczyciel fizyki oraz Alina Parchimowicz - przedstawicielka Klubu Seniora w Krzeszycach.

Nad całością akcji czuwała Pani Elżbieta Miotk.

Działanie zostało zrealizowane w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• "Szkoły pełne Talentów"

• Szanowni Państwo.

Nasza Szkoła bierze udział w corocznym konkursie "Szkoły pełne Talentów" organizowanych przez sieć sklepów LIDL.

Prosimy o pomoc i współpracę

Każdy może samodzielnie zeskanować kod z otrzymanego podczas zakupów w LIDLu Talenciaka. Wystarczy wejść na stronę www.lidl.pl/szkoły , w wyszukiwarce wpisać Krzeszyce, wejść w profil szkoły, wcisnąć - "Skanuj kod QR" i można zeskanować kod na Talenciaku telefonem z aparatem lub wpisać ręcznie kod w podany ciąg okienek.

Można też przynosić Talenciaki w formie papierowej do szkoły. Skrzynka na Talenciaki będzie stała przy dyżurce szkolnej (u Pani Marty).

Przekażemy też skrzyneczkę do Urzędu Gminy w Krzeszycach, więc tam też będzie można wrzucać Talenciaki.

Przekazujcie znajomym, rodzinie i przyjaciołom, aby wsparli Naszą Szkołę.

Bardzo dziękujemy za wsparcie

Koordynator akcji w szkole - Dawid Hendzel.