• Święta Wielkanocne

• W tygodniu poprzedzającym Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne w Naszej szkole odbyły się apele w grupach I-III, IV-VI i VII-VIII,

Pod czujnym okiem Pani Jolanty Zagórskiej przygotowane grupki uczniów wystąpiły w apelu, przypominając wszystkim i przybliżając czas oczekiwania na Święta Wielkanocne, przeżycia ich w należyty sposób oraz pokazania ważności Śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

Przygotowane apele były inspiracja dla uczniów, a także wewnętrznymi rekolekcjami wielkopostnymi, które miały na celu dobre przeżycie czasu świątecznego.

Klasy także przygotowywały kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić świąteczne elementy dekoracyjne.

Poniżej galeria zdjęć z działań wielkanocnych w naszej szkole.

• "Dzień bez plecaka"

• 1 kwietnia to Prima Aprilis. Dzień, w którym można bez przeszkód robić hece, żartować i nie koniecznie zgadzać się z prawdą :)

Oczywiście ma to sens, jeśli żarty są tworzone ze smakiem i nie mają na celu obrażania i przejawiania innych form złego zachowania.

W Naszej szkole to nie był jedynie coroczny, kalendarzowy dzień Prima Aprilis, ale także "Dzień bez plecaka".

Uczniowie mogli przynieść książki, zeszyty i inne przybory szkolne w przeróżnych rzeczach, nie używając w tym dniu tradycyjnego plecaka. Pomysłów była masa i każdy mógł wykazać się wyobraźnią.

Z perspektywy czasu był to świetny i trafiony pomysł Samorządu Uczniowskiego, aby w dość niekonwencjonalny sposób ten dzień stał się przyjemnym, a jednocześnie nie zaburzał normalnego dnia nauki.

Poniżej galeria zdjęć z tego dnia.