• Egzaminy ósmoklasisty:

- 24.05.2023 r. (środa) - matematyka

- 25.05.2023 r. (czwartek) - j. obcy

Egzaminy rozpoczynają się o 9:00

Dowozy i rozwozy w czasie egzaminów ósmoklasisty-23-25.05.2023 r.

* Dowozy - zostają bez zmian

* Rozwozy:

23.05.2023 r. (wtorek)

~kurs Karkoszów, Muszkowo - 12:15

~kurs Krepiny, Marianki, Przemysław, Zaszczytowo, Polne, Głuchowo - 12:15

~kurs Dzierzązna, Malta, Krasnołęg, Świętojańsko - nie ma kursu

24.05.2023 r. (środa)

~kurs Karkoszów, Muszkowo - 12:00

~kurs Krepiny, Marianki, Przemysław, Zaszczytowo, Polne, Głuchowo - 12:00

~kurs Dzierzązna, Malta, Krasnołęg, Świętojańsko - nie ma kursu

25.05.2023 r. (czwartek)

~kurs Karkoszów, Muszkowo - 11:45

~kurs Krepiny, Marianki, Przemysław, Zaszczytowo, Polne, Głuchowo - 11:45

~kurs Dzierzązna, Malta, Krasnołęg, Świętojańsko - nie.ma kursu

Powodzenia Ósmoklasiści :)

• Debata - "Mowa nienawiści - stop agresji."

• „Mowa nienawiści - stop agresji”
            - debata społeczna w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa
            w Krzeszycach

Dnia 10 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach odbyła się debata społeczna przygotowana przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. W debacie wzięli udział: podinspektor Ewa Szewczyk - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie, sierżant sztabowy Klaudia Biernacka - Oficer Prasowy KPP Sulęcin, Sędzia Tomasz Błaszkiewicz - Sąd Rejonowy w Sulęcinie III Wydział Rodziny i Nieletnich, uczniowie reprezentujący klasy VI - VIII SP Krzeszyce, Dyrekcja, Pedagog i Nauczyciele SP w Krzeszycach.

Celem debaty było podniesienie świadomości uczestników (uczniów klas VI - VIII)       na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, przede wszystkim w zakresie relacji rówieśniczych.

Spotkanie poprowadziła sierżant sztabowy Klaudia Biernacka - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie, która na początek w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” zaprezentowała sylwetkę pana Remigiusza Zacharenia - dzielnicowego gminy Krzeszyce.

Następnie zabrał głos Sędzia Tomasz Błaszkiewicz, który przedstawił młodzieży aspekty prawne zachowań agresywnych uczniów, zarówno w relacjach rówieśniczych, jak i w kontakcie z nauczycielami.

Pierwszą część debaty zakończyła prelekcja pani Klaudii Biernackiej zatytułowana „Buduj swoją wartość - o relacjach rówieśniczych na podstawie raportu „Młode głowy” fundacji Unaweza”.

Druga część debaty to dyskusja na temat problemów poruszonych w wystąpieniach. Uczniowie zadawali pytania dotyczące interesujących ich spraw, na które odpowiadali zaproszeni na debatę prelegenci.

Debata przygotowana przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie była bardzo udany działaniem.

• Niebieskie Igrzyska

• W dniu 25.04.23r. odbyły się ,, Niebieskie Igrzyska’’.
            Uczniowie, Wychowawcy i Nauczyciele włączyli się do udziału w akcji.
            Akcja polegała na przyjściu do szkoły w dniu 25.04.2023r. (wtorek)
            w niebieskich strojach ( jeden lub wszystkie elementy garderoby). Niebieski
            strój to znak solidarności z osobami z autyzmem( ASD).
            Każdy Wychowawca przeprowadził w dniach od 24.04.23r. do 28.04.23r.
            na lekcji z wychowawcą w kl. I- III lub na godzinie wychowawczej w klasach
            IV – VIII pogadankę na temat autyzmu celem zwiększenia świadomości
            i wrażliwości społecznej na temat autyzmu.
            25.04.2023r. odbyły się konkurencje sportowe w ramach, których uczniowie
            promowali postawę, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć
            sukces na miarę swoich możliwości. Kształtowali postawę tolerancji wobec
            innych ludzi, szczególnie wobec osób z autyzmem i innymi
            niepełnosprawnościami. W grupie kl. IV- VIII dużą popularnością cieszyły się
            tańce: ,,Taniec mandoriański’’, ,,Belgijka’’ i ,, Minionki’’.

• Dlaczego sen jest ważny?

• Dlaczego sen jest ważny

- Na początku ile powinniśmy spać

Średnia liczba godzin snu dla dorosłego człowieka to ok. 8-9 godzin.

Niemowlęta (4-11 miesięcy): 12-15 godzin na dobę; Małe dzieci (1-2 lata): 11-14 godzin na dobę;

Przedszkolaki (3-5 lat): 10-13 godzin na dobę; Dzieci starsze (6-13 lat): 9-11 godzin na dobę

- Skutki niespania

-osłabienie koncentracji i skupienia

-senność oraz zmęczenie

-niższa zdolność intelektualna

-nie kontrolowane przysypianie

-nieodwracalne zaburzenia i uszkodzenie układu nerwowego.

-popełniać prostych błędów,trudności w skupieniu na danej czynności

Sen pozwala nam się zregenerować po ciężkim dniu dlatego warto zadbać o jego higienę.A jak to zrobić?

1 Przed snem nie jeść ciężkostrawnych rzeczy.

2 Nie używać urządzeń które emitują niebieskie światło

3 Zasypiać o tej samej porze

Dobry sen powoduje,że:

1 Rytm serca się uspokaja.

2 Oddech staje się równomierny i głębszy.

3 Oczy odpoczywają.

4 Normuje się ciśnienie.

Jak widać sen ma ogromne znaczenie dla naszego życia dlatego warto o niego zadbać!!!!!!!!