• 11 listopada - Święto Niepodległości

          • Obchody Święta Niepodległości.

            Uczniowie naszej szkoły świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w szkole przygotowano wiele działań upamiętniających to ważne wydarzenie.

            Wszystkie klasy wzięły udział w Międzyklasowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, podczas którego prezentowali wybrane – te stare i te całkiem współczesne – pieśni o naszej ojczyźnie.

            Każda klasa wykonała wspólnie piosenkę o tematyce patriotycznej. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wykonali oryginalne utwory popisując się interesującym wykonaniem i zaangażowaniem. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkoły podstawowej pieśni związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi oraz integracja klas. Zwycięskie klasy w każdej kategorii wiekowej otrzymały dyplomy, przechodnie statuetki, a pozostałe klasy dyplomy za udział.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            kl. I - III

            I miejsce – kl. III a

            II miejsce- kl. II a

            III miejsce- kl. II b

            IV miejsce- kl. I b

            V miejsce- kl. III b

            VI miejsce- kl. I a

            kl. IV - VI

             

            I miejsce- kl. VI i kl. IV b

            II miejsce- kl. V a

            III miejsce- kl. V b

            IV miejsce- kl. IV a

            kl. VII - VIII

             

            I miejsce- kl. VIII a

            II miejsce- kl. VII i kl. VIII c

            III miejsce- kl. VIII b

             

            Kolejnym punktem obchodów był uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy Vb. Piątoklasiści poprzez montaż muzyczno - poetycki „opowiedzieli” drogę Polski do niepodległości.

            Zwieńczeniem obchodów był organizowany po raz piąty Bieg Niepodległościowy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w rywalizacji i otrzymali medale wykonane specjalnie na tą okazję.

            W tym roku Organizatorzy postanowili przenieść imprezę w nowe miejsce i dzięki uprzejmości zarządzających obiektem, impreza odbyła się na stadionie Klubu Sportowego Pogoń Krzeszyce.

            Głównym celem Biegu było uczczenie przez Uczniów zdobycia niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia.

            Uczestnikami zawodów byli Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Krzeszycach oraz pierwszy raz gościnnie w Biegu udział wzięła grupa Przedszkolaków z najstarszej grupy.

            Kategorie biegowe dostosowane zostały do wieku Uczestników i wynosiły od 150 do 700 m.

            Każdy Uczeń po dobiegnięciu na metę otrzymał z rąk Wójta Gminy Pana Stanisława Peczkajtisa, Zastępy Wójta- Pani Sylwii Ławniczak- Karbowiak i Pań Dyrektorek SP Krzeszyce Barbary Adamskiej i Jolanty Dąbrowskiej pamiątkowy medal i słodki, ale zdrowy :) poczęstunek!

            V Bieg Niepodległości przygotowali nauczyciele wychowanie fizycznego- Aleksandra Zawadzka i Waldemar Iwasieczko oraz Pan Dawid Hendzel.

            Zaangażowany w pomoc przy Biegu był również Pan Jarosław Miotk.

            Do organizacji imprezy włączył się w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach za co serdecznie dziękujemy!

            Sponsorem całej imprezy była Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach.

            W tym dniu każdy mógł się poczuć zwycięzcą!

            Tradycyjnie już społeczność szkolna wzięła udział w akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i goście wspólnie zaśpiewali hymn narodowy. 
             

          • Dzień Wszystkich Świętych

          • 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

            Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Im świeci, na wieki wieków, Amen.

          • Święto Szkoły

          • W naszej szkole dnia 28 października 2022 r. odbywało się Święto Szkoły. Był to dzień bez zajęć dydaktycznych. Uczniowie w klasach opracowywali lapbooki na temat szkoły i patrona szkoły Wincentego Witosa, przypominali wiadomości i nformacje dotyczące szkoły i patrona, malowali portret Wincentego Witosa, przygotowywali wiersz nawiązujący do Święta Szkoły, tworzyli okrzyki na Święto Szkoły.

            W sali gimnastycznej w ramach aktywnego przerywnika uczniowie rywalizowali w zawodach sportowych. Na koniec klasy zaprezentowały w sali gimnastycznej wykonane lapbooki, wiersze i portrety. Tego dnia panowała atmosfera radości i zadowolenia.

            Poniżej galeria zdjęć z tej imprezy.

          • Przerwa na czytanie

          • 13 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie to odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W tym dniu czytaliśmy samodzielnie, bądź razem z wychowawcą w różnych miejscach szkoły. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie niecodziennego zdjęcia w Foto-budce czytelniczej.
            Organizatorem akcji w szkole była Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim.

          • Tydzień Kolorów

          • W naszej szkole od 10 do 13 października 2022 r. odbywał się Tydzień Kolorów. Uczniowie mieli za zadanie przychodzić do szkoły w określonych z góry kolorach ubioru, elementów odzieży i wystroju. Do akcji włączyli sie także nauczyciele i pracownicy obsługi, co dodatkowo dodało wyrazu tej zabawie. Kolory, które w tym roku dominowały to: niebieski, czerwony, biały i czarny. Ta zabawa jest formą odskoczni od codzienności, orginalnego podejścia do stroju oraz potraktowania z humorem życia szkolnego, nie zapominając o lekcjach i nauce.

          • Święto drzewa

          • Jak co roku, 10 października odbywa się Święto Drzewa. Każda klasa przygotowywała plakat przedstawiający różne odmiany drzew, które spotkać można w naszych lasach, w pobliskich parkach i łąkach.

            Dnia 12 października odbyło się spotkanie edukacyjne prowadzone przez Leśniczego Szkółkarza - Katarzynę Wąsieł z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Krzeszycach. Celem spotkania była pogadanka na temat warstw lasu. Pani Katarzyna przekazała dzieciom mnóstwo ciekawych wiadomości.

            W ramach akcji Święta Drzewa uczniowie klas III wraz z wychowawcami, panią Dyrektor oraz panią Katarzyną Wąsieł zasadzili przy szkole symboliczne drzewko, sadzonkę lipy, w ramach ogólnopolskiej akcji, dostarczone przez pracownika Nadleśnictwa Lubniewice.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Krzeszycach


                      W piątek, 7 października 2022 r. obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W tym dniu poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Zabawa, w postaci krótkich egzaminów z tabliczkowej wiedzy, miała miejsce w naszej szkole podczas  przerw i pozwoliła wyłonić ekspertów w tej dziedzinie. Certyfikat z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia  otrzymał każdy, kto zdał egzamin tzn. bezbłędnie wykonał wszystkie obliczenia. Natomiast Patrol Egzaminacyjny  wyruszył na teren Krzeszyc, gdzie  zmagania z tabliczką mnożenia przeprowadzał  poza szkołą zgodnie z mottem akcji ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!".

             W ramach przygotowań do tej akcji zaproponowaliśmy uczniom  gry i zabawy  z wykorzystaniem  kart matematycznych ,,Tabliczka Mnożenia" Ponadto uczniowie zredagowali  gazetkę informacyjną, ułożyli rymowanki ułatwiające zapamiętanie działań z tabliczki mnożenia i przygotowali ich interpretację graficzną. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

                                                                      


             Gratulujemy Mistrzom!

            Galeria zdjęć:

          • Pasowanie Pierwszaków

          • Dnia 30 września 2022 r. (piątek) w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom z pasowania oraz upominki od Rady Rodziców i Gospodarczego Banku Spółdzielczego. Pierwszakom zostały wręczone także książeczki SKO. To był dzień pełen emocji nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Po uroczystości pierwszaki wraz z opiekunami udali się do stołówki, w której rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. 

            To dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

            W naszej szkole bawiliśmy się w ten dzień bardzo dobrze. Propagowane działania przez Panią Annę Michałowską,Panią  Audrone Nowak i Panią Martę Głowacką cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów.

          • Zbiórka surowców wtórnych

          • Rozpoczynamy zbiórkę surowców wtórnych (od 03.10.2022r.)

             

            Surowce odbieramy w poniedziałki od 7.10 do 7.40 oraz od 9.50 do 10.20.

             

            Zbiórka surowców wtórnych w roku szkolnym 2022/23

             

            Przyznajemy punkty za następujące surowce:

            1p. - 3kg makulatury

            1p. - 2 kg butelek typu PET 1p. - 1kg baterii

            1p. - 10 płyt CD

            1p. - 1 telefon komórkowy

            1p. - 1kg puszek ALU

            1p. - 1kg kartoników po napojach

             

            Osoba, która zbierze najwięcej surowców otrzyma tytuł SUPERZBIERACZA i nagrodę niespodziankę o wartości 500,00 zł.

             

            10 osób z największą ilością punktów otrzyma sprzęt sportowo turystyczny.

             

            Każdy uczestnik konkursu, który zgromadzi co najmniej 5 p. otrzymuje punkty z zachowania za udział w akcji szkolnej całorocznej: 20p. w każdym okresie oraz nagrody pocieszenia.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki - 15.09.2022 r.

          • W 2022 roku obchody Międzynarodowego Dnia Kropki przypadły na
            15 września (czwartek)

             

            Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Okazuje się, że nie pełnią tylko funkcji znaku interpunkcyjnego w tekście. Za tym słowem kryje się o wiele więcej, precyzując: ten wyraz oznacza przede wszystkim kreatywność! Ten fakt potwierdza historia wykładowcy – Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie tego święta.

            Jak to było?

            Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę o tytule Kropka. Ta zainteresowała podopiecznych. Fabuła kilkustronicowego dzieła opowiada o wychowawcy, który pomaga swojemu uczniowi uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

            Koniec tematu i kropka? Zdecydowanie nie!

            Od momentu naszych narodzin wszystko, co widzieliśmy, było szarą rzeczywistością podzieloną na odłamki. Z czasem myśli, emocje i wszystko, co nas otaczało, zaczęło mieć dla nas większe znaczenie. Będąc dziećmi, widzieliśmy więcej i czuliśmy więcej. Łączyliśmy w sposób nieoczywisty wątki dnia codziennego, a więc kropki. Kilkanaście lat później, gdy jesteśmy na innym etapie życia, dostrzegamy coraz mniej. Świat istnieje tylko w czarno-białych barwach, a kropki nie są wielkimi czarnymi guzikami czy drobinkami piasku, których wypatrują dzieci. To właśnie od kropki zaczyna się nasza historia i tylko od nas zależy, jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy kropkę.

          • Krzeszycka Jesień 2022

          • Dnia 11 września odbywała się na boisku piłkarskim Pogoni Krzeszyce coroczna impreza gminna - Krzeszycka Jesień. Nasza szkoła zaakcentowała swoją obecność stoiskiem z prezentacją oferty szkoły.

            Poniżej galeria fotograficzna z naszego stoiska.

          • Narodowe czytanie 2022

          • Ballady i romanse zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. To zbiór nowatorski i oryginalny, a jednocześnie ujmujący naturalnością stylu i prostotą języka. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Zbiór Mickiewiczowskich poezji rychło stał się literackim wydarzeniem, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.

             

             

            Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa.

            W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowe Czytanie 2018 miała wyjątkowy charakter – w związku z jubileuszem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto, przez cały rok, Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych  do kanonu polskiej literatury patriotycznej W 2019 roku lekturą Narodowego Czytania były Nowele polskie – zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego. Nowele zostały wybrane przez Parę Prezydencką z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

            Lekturą Narodowego Czytania 2020 była Balladyna Juliusza Słowackiego, a rok później w całej Polsce i na świecie przeczytano Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

             

            W naszej szkole ze zbioru "Ballad i romansów" wieszcza narodowego Adama Mickiewicza wybraliśmy do wspólnego czytania cztery utwory. Zaczęliśmy muzycznie, wierszem Adama Mickiewicza pt. "Niepewność" w wykonaniu muzycznym Marka Grechuty. Utwory czytane zaprezentowali nam: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach Barbara Adamska oraz uczniowie klas VIII, którzy zgłosili chęć udziału w tej szczytnej akcji.

            Utwory, które zostały zaprezentowane to:

            "Stepy akermańskie" - utwór ukazuje tęsknotę emigranta za ojczyzną na tle czarującej przyrody Krymu.

            "Świtezianka" - utwór ukazujący się w kanonie lektur obowiązkowych, opowiada historię dwojga zakochanych w sobie osób na tle tajemniczej, czasami i groźnej przyrody.

            "Oda do młodości" - tytuł mówi juz wszystko - jest to utwór o młodych i dla młodych.

            "Powrót taty" - wzruszająca ballada, ukazuje głęboką miłość i wiarę dzieci modlących się o bezpieczny powrót ojca do domu z dalekiej podróży..

            Inicjatorami akcji w naszej szkole byli nauczyciele: Elżbieta Miotk, Iwona Sobków i Jarosław Miotk.

          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

          • 1 września 2022 r. (czwartek) rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023.


            - 8:00 - 9:00 - msza święta klasy I – IV,

            apel inaugurujący nowy rok szkolny klasy V-VIII,


            - 9:00 - 10:00 - msza święta klasy V – VIII,

            apel inaugurujący nowy rok szkolny klasy I-IV.


            - 10:00 - 12:25 - zajęcia z wychowawcami (zasady bezpieczeństwa w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu, zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, wybory samorządu klasowego (gospodarz klasy, zastępca i skarbnik), oraz uczniowie z wychowawcą zaplanują wydarzenia klasowe na nowy rok szkolny.


            a) klasy I – III: od 10:00 do 11:30


            b) klasy IV – VIII: od 10:00 do 12:25

             

            2 września 2022 r. (piątek)

             

            Uczniowie pracują pod opieką wychowawców:

            - klasy I-III od 8:00 do 11:30

            - klasy IV - VIII od 8:00 do 12:25

            Wychowawcy omawiają z uczniami obowiązujące w szkole
            zasady społecznego współżycia:
            - najważniejsze zapisy statutowe dotyczące praw
            i obowiązków ucznia,
            - zasady wewnątrzszkolnego oceniania osiągnięć w nauce,

            - punktowy system oceny zachowania,
            - pozostałe regulaminy i procedury.


            Wychowawcy przedstawiają uczniom propozycję zajęć
            dodatkowych, pozalekcyjnych, w tym zajęć wspomagających
            i zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej
            i wyjaśnią zasady uczestnictwa w tych zajęciach.
            Przeprowadzona zostanie próbna ewakuacja ludzi z
            budynków szkoły (wewnętrzna).
            Zgodnie z przygotowanym przez nauczyciela bibliotekarza
            planem wydawane będą potrzebne do pracy podręczniki
            i ćwiczenia.
            Nastąpi przydział szafek ubraniowych (wydanie kluczyków)
            i szatni.

             

            W dniach 1 i 2 września 2022 r. (czwartek i piątek) wszyscy uczniowie dojeżdżający wracają do domu pierwszym kursem:

             

            - 13:00 - Dzierżązna, Malta, Czartów, Świętojańsko, Krasnołęg, Piskorzno.

            - 13:30 -  Krępiny, Marianki, Przemysław, Zaszczytowo, Polne, Głuchowo.

            - 13:30 - Karkoszów, Muszkowo, Lemierzyce.

             

            Dowozy do szkoły odbywają się według planu ubiegłorocznego.

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • Dnia 24 czerwca 2022 r. (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, według następującego planu:

            Klasy I - IV

            - 8:00 Apel z okazji zakończenia roku szkolnego (sala gimnastyczna lub plac szkolny).

            - 9:00 Spotkanie z wychowawcami w klasach (rozdanie świadectw itp.).

            - 10:00 Msza Święta w intencji minionego roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji.

            - 11:00 Obiad.

            - 11:30 Rozwozy szkolne.

            Klasy V - VIII

            - 8:00 Msza Święta w intencji minionego roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji.

            - 9:00 Apel z okazji zakończenia roku szkolnego (sala gimnastyczna lub plac szkolny).

            - 10:00 Spotkanie z wychowawcami w klasach (rozdanie świadectw itp.).

            - 11:00 Obiad.

            - 11:30 Rozwozy szkolne.

          • Egzamin Ósmoklasisty

          • W dniach 24,25 i 26 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

            - We wtorek, 24 maja z języka polskiego.

            - W środę, 25 maja z matematyki.

            - W czwartek, 26 maja z języka obcego.

            Egzaminy rozpoczną się o 9:00, uczniowie 8 klas zbierają się już o 8:00.

            Pamiętajcie o legitymacjach szkolnych, przyborach do pisania oraz zabraniu dobrego nastawienia.

             

            Dowozy w te dni będą następująco:

            - dowozy do szkoły pozostają bez zmian, tak jak w normalny dzień nauki.

            - rozwozy odbywać się będą od godziny 12:00, jest tylko jeden kurs.

             

            Dyrekcja i całe grono pedagogiczne życzą wszystkim ósmoklasistom powodzenia i udanych wyników z egzaminów.

          • Święta Wielkanocne

          • W tygodniu poprzedzającym Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne w Naszej szkole odbyły się apele w grupach I-III, IV-VI i VII-VIII,

            Pod czujnym okiem Pani Jolanty Zagórskiej przygotowane grupki uczniów wystąpiły w apelu, przypominając wszystkim i przybliżając czas oczekiwania na Święta Wielkanocne, przeżycia ich w należyty sposób oraz pokazania ważności Śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

            Przygotowane apele były inspiracja dla uczniów, a także wewnętrznymi rekolekcjami wielkopostnymi, które miały na celu dobre przeżycie czasu świątecznego.

            Klasy także przygotowywały kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić świąteczne elementy dekoracyjne.

            Poniżej galeria zdjęć z działań wielkanocnych w naszej szkole.

          • "Dzień bez plecaka"

          • 1 kwietnia to Prima Aprilis. Dzień, w którym można bez przeszkód robić hece, żartować i nie koniecznie zgadzać się z prawdą :)

            Oczywiście ma to sens, jeśli żarty są tworzone ze smakiem i nie mają na celu obrażania i przejawiania innych form złego zachowania.

            W Naszej szkole to nie był jedynie coroczny, kalendarzowy dzień Prima Aprilis, ale także "Dzień bez plecaka".

            Uczniowie mogli przynieść książki, zeszyty i inne przybory szkolne w przeróżnych rzeczach, nie używając w tym dniu tradycyjnego plecaka. Pomysłów była masa i każdy mógł wykazać się wyobraźnią.

            Z perspektywy czasu był to świetny i trafiony pomysł Samorządu Uczniowskiego, aby w dość niekonwencjonalny sposób ten dzień stał się przyjemnym, a jednocześnie nie zaburzał normalnego dnia nauki.

            Poniżej galeria zdjęć z tego dnia.

          • Informacja o wynikach rekrutacji

          • Informacja o wynikach rekrutacji

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach informuje, że w efekcie postępowania rekrutacyjnego wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 złożone w wymaganym terminie zostały rozpatrzone pozytywnie.

            Lista dzieci przyjętych w efekcie postępowania rekrutacyjnego:

            Klasa I:

            1. Dziadolik Martyna
            2. Malarek Aleksandra
            3. Pospieszny Adam

            Klasy II – VIII:

            1. Fus Antoni
            2. Fus Jakub

            Wszystkie dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, których rodzice złożyli w wymaganym terminie zgłoszenia, są przyjęte z mocy prawa do szkoły obwodowej i nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu. Nie ma zatem potrzeby pisania oświadczeń potwierdzających chęć zapisania dziecka do szkoły.

            Z poważaniem, Barbara Adamska.