• Informacja o wynikach rekrutacji

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach informuje, że w efekcie postępowania rekrutacyjnego wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 złożone w wymaganym terminie zostały rozpatrzone pozytywnie.

Lista dzieci przyjętych w efekcie postępowania rekrutacyjnego:

Klasa I:

1. Dziadolik Martyna
            2. Malarek Aleksandra
            3. Pospieszny Adam

Klasy II – VIII:

1. Fus Antoni
            2. Fus Jakub

Wszystkie dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, których rodzice złożyli w wymaganym terminie zgłoszenia, są przyjęte z mocy prawa do szkoły obwodowej i nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu. Nie ma zatem potrzeby pisania oświadczeń potwierdzających chęć zapisania dziecka do szkoły.

Z poważaniem, Barbara Adamska.

• Kiermasz Wielkanocny

• KIERMASZ WIELKANOCNY

Uczniowie SP w Krzeszycach zapraszają

na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się

08.04.2022r. (piątek)

od 10:00 do 14:00.

Będzie można kupić wykonane przez uczniów:
            palmy na Niedzielę Palmową, kartki świąteczne, ozdoby, wianuszki na drzwi, stroiki i wiele innych dekoracji.

Sprzedaż będzie miała miejsce
            w Szkole Podstawowej w Krzeszycach

Serdecznie Zapraszamy!!!

• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca to jak wiemy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tym samym przyroda budzi się do życia, nastrój zmienia się na lepsze, a pogoda zaczyna nas rozpieszczać słońcem i zieleniejącym się dookoła krajobrazem.

W naszej szkole spędziliśmy ten dzień na integracji klasowej. Klasy wraz z wychowawcami miały za zadanie przygotować wiosenne potrawy, stworzyć przebrania, elementy związane z wiosną. Pomysłowość i kreatywność uczniów przejawiała się w najróżniejszy sposób. Sałatki wiosenne, sałatki owocowe, sałatki warzywne, przepyszne kanapki bogate w produkty posiadające wartości odżywcze dla organizmu, soki i napoje owocowe, królowały na stołach w klasach. Przechodząc się korytarzami szkolnymi, można było wyczuć woń przygotowanych potraw, a w klasach unosiła się przyjazna i rodzinna atmosfera. Po przejściu komisji, która miała ocenić przygotowanie i zaangażowanie uczniów i wychowawców, klasy mogły wspólnie skosztować przyrządzonych potraw.

Poniżej galeria zdjęć z Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole.

• Bal Karnawałowy w Naszej Szkole

• W Naszej szkole odbywał się Bal Karnawałowy. Klasy I - III organizowały Bal w terminie 15-18 lutego, klasy IV - VIII w terminie 21-25 lutego. Bal Karnawałowy został przygotowany w różnorodny sposób. Uczniowie i wychowawcy zaangażowali się w przygotowanie imprezy bardzo dobrze. Zauważalne były wspaniałe stroje uczniów, wystrój klas oraz sympatyczna atmosfera. Klasy przygotowały także smaczne posiłki i napoje.

Poniżej kompilacja zdjęć i filmików z Balu Karnawałowego

• Rekrutacja na nowy rok szkolny 2022/2023

• Rekrutacja

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach podaje do wiadomości harmonogram rekrutacji do klas pierwszych szkoły na nowy rok szkolny 2022/2023. Harmonogram dotyczy też uczniów pozostałych klas, którzy mają zamiar rozpocząć w SP Krzeszyce naukę  od 01.09.2022 r.

HARMONOGRAM

1. Składanie wniosku o przyjecie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

- od 01.03.2022 r. do 16.03.2022 r.

2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

- od 17.03.2022 r. do26.03.2022 r.

3. Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia:

- 29.03.2022 r.

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia:

- od 30.03.2022 r. do 02.04.2022 r.

5. Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych:

- 06.04.2022 r.

Rodzice/opiekunowie prawni dziecka zamieszkałego na terenie obwodu szkoły wypełniają druk zgłoszenia; rodzice/opiekunowie prawni dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły wypełniają druk wniosku i załączają wymagane dokumenty. Druki zgłoszeń i druki wniosków są do pobrania na dyżurce przy wejściu głównym do szkoły.

Szczegółowe zasady rekrutacji są opisane w Rozdziale II a Statutu Szkoły.