• Konkurs szkolny - "Bożonarodzeniowa choinka"

• W grudniu uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie szkolnym pod hasłem - " Bożonarodzeniowa choinka - praca przestrzenna".

Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miaręich mozliwości i umiejętności uwzględniając tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była choinka. Choinki były wykonane z dowolnego materiału, dowolną techniką z wykonanymi własnoręcznie ozdobami.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Choinki były wykonane bardzo pomysłowo i z dużym zaangażowaniem. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w szkole na dolnym korytarzu.

• Kiermasz Świąteczny

• Dnia 16 grudnia 2022 r. (piątek) w naszej szkole będzie sie odbywał Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W godzinach 9:00 - 14:00 lub do wyczerpania towaru na stoiskach, będzie można zakupić dekoracje świąteczne, wypieki i słodkości przygotowane przez uczniów i rodziców.

Serdecznie zapraszamy !!!

• Mikołajki

• Mikołajki - święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry.

6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami. Często w nocy z 5. na 6. dnia grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie.

Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania).

Swięty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością, toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Otrzymany spadek po rodzicach Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę. Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym, wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym.

W naszej szkole w dniu jutrzejszym, tj. 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Każdy kto będzie miał element związany z Mikołajkami, nie będzie odpytywany :)

Mamy też drugą miłą wiadomość - w szkole odwiedzi Nas Mikołaj wraz ze Śnieżynkami :) Będzie słooodko :)

Zachęcamy wszystkich do zabawy :)

• Tydzień pozytywnych emocji

• W dniach od 21.11.22r. do 25.11.22r. odbył się w naszej szkole Tydzień Pozytywnych
            Emocji.
            W poniedziałek 21.11.22r. był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
            Każda klasa wykonała ,, Drzewko życzliwości’’ lub ,, Wazon życzliwości’’.
            We wtorek 22.11.22r.: Dzień uśmiechu.
            W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w kolorze żółtym lub mieli
            emblematy w tym kolorze np. uśmiechnięte buzie.
            W środę 23.11.22r odbył się Dzień Kreatywności- ,, Coś z niczego’’.
            Każda klasa stworzyła obrazek, ilustrację poprzez dorysowanie swojej kreski.
            W czwartek 24.11.22r był Dzień Dobrych Uczynków. Uczniowie zrobili lub powiedzieli
            coś miłego drugiej osobie.
            W piątek 25.11.22r odbył się Dzień Optymizmu.
            Każdy uczeń z klasy uzupełnił rozpoczęte zdania według własnych pomysłów
            pozytywnymi wyrażeniami, sformułowaniami.
            Przygotowane zadania zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.