• Regulamin Szkolnego Konkursu
          na Logo „Szkoły Promującej Zdrowie"

1.  ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach

2.  CELE KONKURSU:

- zapoznanie się z ideą Programu Szkoła Promująca Zdrowie,

- propagowanie działań z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia,

- rozwijanie kreatywności uczniów oraz ich zdolności plastycznych,

- promowanie  postaw prozdrowotnych i proekologicznych,

- ustalenie logo dla działań szkoły związanych z promocją zdrowia.

3. ADRESAT:

Uczniowie z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach

4.TEMAT KONKURSU:

Projekt Logo ,,Szkoły Promującej Zdrowie". Przedmiotem konkursu jest przedstawienie w formie graficznej własnej wizji logo, które będzie wizytówką działań w ramach Programu „Szkoły Promującej Zdrowie” w SP Krzeszyce.

5.FORMA PRACY/SPOSÓB WYKONANIA:

Praca plastyczna  logo, musi zawierać:
          - nazwę szkoły: Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach
          - nazwę programu: Szkoła  Promująca Zdrowie                                                                                                                      - elementy/symbole kojarzące się z działaniami na rzecz zdrowia.

Projekt powinien być wykonany na kartce A4. Technika wykonania pracy dowolna.
          Logo powinno być czytelne i łatwe do zapamiętania, łatwo identyfikowane z naszą szkołą,

powinno wzbudzać pozytywne emocje.

6.KRYTERIA OCENIANIA:

Komisja konkursowa, oceniając projekty,  weźmie pod uwagę następujące kryteria:                                                                                 - zgodność z tematem,

-  czytelność i funkcjonalność projektu,

- spójność z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie,

-  pomysłowość,

-  estetyka wykonania pracy.

7.KATEGORIE WIEKOWE/NAGRODY:

I etap: Wyłonienie w każdej klasie 3 najciekawszych prac; nagrody – dyplomy.
          II etap: Wybór przez Szkolną komisję konkursową 1 pracy, która będzie stanowiła wzór
                        dla Logo Szkoły Promującej Zdrowie w SP Krzeszyce; nagrody: dyplom i nagroda
                        rzeczowa.

8. TERMIN KONKURSU:

Prace konkursowe należy przekazać do dnia 28.02.2023 r. do pani Aleksandry Zawadzkiej.

9. UWAGI :

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden pracę. Praca konkursowa powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po zakończeniu konkursu prace przechodzą na własność organizatora.